fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Jezus pomaga nam być ludźmi, których uszczęśliwia czynione przez nas dobro

Jezus pomaga nam być ludźmi, których uszczęśliwia dobro, jakie czynią, bez szukania aprobaty u innych – mówił dziś Ojciec Święty Franciszek w trakcie spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.

Ojciec Święty, który nawiązał do dzisiejszej Ewangelii, zwrócił uwagę na oczekiwania apostołów wobec Jezusa. Chcieli oni, by Pan szedł drogą triumfu. Sam Jezus jednak doskonale zdawał sobie sprawę, że czeka Go odrzucenie i śmierć. Papież przypomniał, że przed Jerozolimą, Nauczyciel doświadczył odtrącenia wcześniej – w miasteczku Samarytan, gdzie nie mógł znaleźć miejsca na nocleg.

– Oburzeni apostołowie Jakub i Jan proponują Jezusowi, aby ukarał tych ludzi, zsyłając na nich ogień z nieba. Jezus nie tylko nie przyjmuje tej propozycji, lecz upomina obu braci. Chcą Go wciągnąć w swoje pragnienie zemsty, a On się na to nie zgadza. „Ogień”, który On przyszedł przynieść na ziemię, to miłosierna miłość Ojca – wskazał Ojciec Święty.

Jak wyjaśnił Papież, Jezus podąża drogą cierpliwości i wytrwałości. Ten sposób bycia oznacza wielką siłę wewnętrzną. W obliczu przeciwności łatwo dać się owładnąć gniewowi. Trudno natomiast opanować samego siebie, tak jak uczynił to Chrystus – dodał Ojciec Święty.

A my w jakim jesteśmy miejscu? Czy w obliczu przeciwności, niezrozumienia, zwracamy się do Pana, prosimy Go o wytrwałość w czynieniu dobra? Czy też szukamy potwierdzenia w aplauzach, a gdy ich nie słyszymy, stajemy się zgorzkniali i pełni pretensji? – zastanawiał się Papież.

Papież Franciszek zaprosił wiernych, by przyzywali wstawiennictwa Matki Bożej. Ona uczy nas trwać w miłości do końca – zauważył Ojciec Święty. W trakcie spotkania z wiernymi ponownie pamiętał o cierpiącej Ukrainie. Mówił, by modlić się za udręczony naród, doświadczający dziś cierpienia i bomb.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl