fot. https://twitter.com/RodzinaKalisz

Kalisz: Blisko 400 pielgrzymów wyruszyło na Jasną Górę

Blisko 400 pątników z Kalisza po raz 384. wyruszyło w poniedziałek rano w pieszej pielgrzymce do Częstochowy. W obie strony pokonają 320 km.

„Dziękuje, że jesteście, że nie wystraszyliście się COVID-19 ani upałów. Życzę, żeby ten czas był dla was piękny, dobry i błogosławiony, życzę dużo sił. Niech ten czas będzie czasem modlitwy, spotkania z Jezusem” – powiedział do pielgrzymów ks. bp Damian Bryl, biskup kaliski.

Duchowny zaapelował do wiernych, „żebyście oprócz swoich spraw, zanieśli również sprawy diecezji. Szczególnie chciałbym was prosić, żebyśmy modlili się o nowe powołania do służby w Kościele” – powiedział ordynariusz diecezji kaliskiej.

Pielgrzymom będzie towarzyszyć hasło: „Józefie weź Maryję i Dziecię do siebie”.

Kaliszanie pielgrzymują w ramach 384. Kaliskiej i 30. Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Pielgrzymka diecezji kaliskiej składa się z siedmiu grup z Kalisza, dwóch rowerowych, jednej duchowej i tzw. promienistych z Jarocina, Krotoszyna, Koźmina Wlkp., Ostrowa Wlkp., Odolanowa, Kępna, Błaszek, Giżyc, Złoczewa i z Brzeźnia. Łącznie na Jasna Górę podąża 25 grup.

Odrębną grupę stanowią pielgrzymi, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na szlak, to tzw. grupa złota. Od 9 do 19 sierpnia będą spotykać się codziennie na wspólnej modlitwie w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Całość będzie kończyć się „Apelem Jasnogórskim”.

Dotarcie na Jasną Górę zaplanowane jest 13 sierpnia, gdzie w Częstochowie pielgrzymów powita ks. bp Łukasz Buzun, biskup pomocniczy diecezji kaliskiej.

16 sierpnia po Mszy św. porannej w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej pielgrzymi wyruszą w drogę powrotną. Do Kalisza dotrą 19 sierpnia. O godz. 16.30 zostaną powitani przy kościele św. Gotarda przez ks. bp. Damiana Bryla, skąd przejdą do Narodowego Sanktuarium św. Józefa na Mszę św.

Mieszkańcy Kalisza pielgrzymują do Częstochowy od 383 lat. Początki pielgrzymek związane są z kaliskimi księżmi jezuitami, którzy pierwsi zaczęli pielgrzymować.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl