fot. PAP/Rafał Guz

Ks. M. Iżycki z przesłaniem na Tydzień Miłosierdzia: Miłosierni miłosierdzia dostąpią

„Miłosierni miłosierdzia dostąpią” – z takim przesłaniem do darczyńców na rozpoczynający się Tydzień Miłosierdzia zwrócił się ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska. 

Ks. Marcin Iżycki podziękował także woluntariuszom organizacji za zaangażowanie w działalność charytatywną. Przypomniał, że Caritas „przez ponad ćwierć wieku krzewi miłość chrześcijańską w społeczeństwie polskim, analizuje przyczyny ludzkiej biedy i poszukuje sposobów jej usunięcia”.

Dyrektor Caritas Polska podkreślił, że do tego dzieła pomocy może włączyć się każdy z nas.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim wolontariuszom i pracownikom Cartias w Polsce. Od św. Faustyny Kowalskiej zaczęło się w naszym kraju takie współczesne pomaganie. Bądźmy z tymi, którzy potrzebują naszej pomocy nie tylko w Tygodniu Miłosierdzia, ale każdego dnia. Możemy tak wiele zrobić dla drugiego człowieka – wskazał ks. Marcin Iżycki.

Caritas realizuje dzieła pomocy na różnych obszarach życia społecznego zarówno w kraju, jak i za granicą. Są to inicjatywy dotyczące m.in.: pomocy żywnościowej, wigilijne dzieła pomocy dzieciom czy wsparcie uchodźców i migrantów.

RIRM

drukuj