fot. Jakub Grabowski, Fundacja Lux Veritatis

Film „Nędzarz i madame” zaprezentowany podczas 31. Forum Szkół Katolickich na Jasnej Górze

Kolejna prezentacja filmu „Nędzarz i madame”. Tym razem ekranizację mieli okazję zobaczyć uczestnicy 31. Forum Szkół Katolickich na Jasnej Górze.

Film „Nędzarz i madame” ukazuje losy Adama Chmielowskiego, artysty-malarza, który – jak sam mówi – wybiera większą wolność, tj. poświęca wszystko nawet za cenę ofiary z samego siebie.

Film adresowany jest do wszystkich. Jednak najwięcej przemyśleń może dać młodym, którzy stoją przed wyborem drogi życiowego powołania.

– Film pokazuje prawdę o życiu człowieka i jego powołaniu. Jeżeli człowiek chce kierować swoje życie i prowadzić je zgodnie z wolą Bożą, to wcale nie jest to takie proste. Potrzeba wielkiego zmagania ze sobą, z innymi ludźmi, wielkiej odwagi, heroizmu, poświęcenia – zaznaczył Robert Jaczyński, wicedyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie.

Reżyser filmu, Witold Ludwig, jest absolwentem tej szkoły.

– Widzę rozwój. Widzę, że to, co przygotowuje pan reżyser, rozwija się, idzie do przodu. Zdaję sobie sprawę z tego, że następuje rozwój technologii i możliwości zapisu obrazu, dźwięku. To także w tym filmie widać – dodał Robert Jaczyński.

Film „Nędzarz i madame” został wyświetlony w trakcie 31. Forum Szkół Katolickich na Jasnej Górze. Jak podkreśliła s. Anna Telus ze Zgromadzenia Sióstr Prezentek, w filmie św. Bratem Albertem targają różne światy. Podobnie jest dzisiaj, kiedy współczesny świat jest rozproszony – dodała.

– Jest rozbity, jest targany przez różne światy, rzeczywistości czy idee, a jedyna idea, która może człowieka uporządkować i dać szczęście, to Pan Bóg. Tego mnie uczy ten film – zaznaczyła s. Anna Telus.

Aktualna lista kin, w których można obejrzeć film „Nędzarz i madame”, dostępna jest [tutaj].

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl