Noc czuwania na Jasnej Górze

W nocy 18/19 października na Jasnej Górze odbyło się czuwanie modlitewne w intencji Polonii i jej duszpasterzy. W modlitwie uczestniczyło ponad 1.600 wiernych.

Mszy świętej sprawowanej o północy przewodniczył ks. Ryszard Głowacki, Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego, a homilię wygłosił Wikariusz Generalny, ks. Bogusław Burgat.

Wcześniej pielgrzymi odmówili różaniec i odśpiewali Apel Jasnogórski. Dzięki transmisji w Telewizji Trwam i Radiu Maryja w czuwanie modlitewne włączyli się Polacy mieszkający w różnych zakątkach świata.

W swoim kazaniu ks. Bogusław Burgat nawoływał do wytrwania w wierze, szczególnie teraz, gdy nasilają się ataki na Kościół. Przykładem jest postawa błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, który mimo licznych przeciwności ze strony komunistycznego reżimu trwał mocny w wierze i modlił się w intencji ojczyzny.

– Dokładnie przed 29 laty, męczeńską śmierć poniósł błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko. Zginął z ręki tych, którzy Boga i Jego prawa chcieli wymazać z Ziemi, ze społeczeństwa. Chcieli je zastąpić swoją władzą i swoimi prawami. Nie udało im się ziścić tych celów. Dzisiaj bł. ks. Jerzy tym silniej wspomaga tych wszystkich, którzy kontynuują jego dzieło. Tajemnica wytrwania w wierze, zachowania jej w okresie nawet największych prześladowań, jest warta naszej refleksji i naszej modlitwy – mówił Wikariusz Generalny Towarzystwa Chrystusowego.

RIRM 

drukuj