fot. twitter.com/JasnaGoraNews

Ks. kard. R. Sarah na Jasnej Górze: Zamęt jest dzisiaj często wynikiem braku Boga w naszym życiu

Zacznijmy od pokazywania przykładem, że jesteśmy przywiązani do Boga, że Bóg jest dla nas wszystkim – mówił ks. kard. Robert Sarah, prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów na Jasnej Górze. Młodzi potrzebują świadectwa księży i rodziców – dodał i podkreślił, że zamęt jest dzisiaj często wynikiem braku Boga w naszym życiu.

Ks. kard. Robert Sarah, prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, był gościem specjalnym 30. Forum Szkół Katolickich. W trakcie spotkania z wiernymi odpowiadał na pytania. Jedno z nich dotyczyło tego, jak docierać dziś z Ewangelią do niewierzących, zwłaszcza bogatych i młodych.

– Zacznijmy od siebie samych. My nie odchodźmy od Boga. Zacznijmy od pokazywania przykładem, że jesteśmy przywiązani do Boga, że nasze szczęście zależy od Boga, że Bóg jest dla nas wszystkim – wskazał prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Ksiądz kardynał wskazywał, że młodzi dziś potrzebują wzorców.

– Przykład innych ludzi może nas pociągać ku Bogu – przypomniał.

Przykład to znaczy świadectwo. Prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zwrócił uwagę zwłaszcza na prześladowanych chrześcijan. To oni stają się potężnym świadectwem dla młodych, bo oddają życie za wiarę. Człowiek nie pozwoliłby na śmierć, gdyby Bóg nie stanowił dla niego wartości – wskazywał ks. kard. Dodał, że młodzi potrzebują także świadectwa księży i rodziców. Zamęt jest dzisiaj często wynikiem braku Boga w naszym życiu.

– Dzieci naśladują rodziców, idą za ich przykładem. Dzisiaj dzieci potrzebują wzorców, wzoru poświęcenia, wzoru życia chrześcijańskiego. Rodzice muszą wybierać te prawdziwe wartości, prawdziwe dobra, które prowadzą do Boga – zaznaczył ks. kard Robert Sarah.

W trakcie spotkania z wiernymi ks. kard. był też pytany o to, jak przygotować się do przeżywania Mszy św. Zachęcał wiernych, by sięgali po różaniec.

– Trzeba prosić Maryję, żeby przygotowała nas do przyjęcia Ciała swojego Syna, tak jak ona przyjęła Jego Ciało w swoim łonie – mówił.

Prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zwracał też uwagę na ciszę. Przypomniał, że przygotowując się do Mszy św., przygotowujemy się do czegoś bardzo poważnego.

– Uważam, że trzeba odkryć milczenie, ciszę, jako przygotowanie do uczestniczenia we Mszy św. Również po Mszy św. powinna nastąpić cisza, aby podziękować Bogu za to, że wszedł w nasze życie, w nasze serce – podkreślił ks. kard. Robert Sarah.

30. Forum Szkół Katolickich odbywało się na Jasnej Górze. Trwało dwa dni. Zakończyło się w piątek.

TV Trwam News

drukuj