fot. flickr.com

Wsparcie dla rolników w związku z suszą i COVID-19

Trwa nabór wniosków od rolników, których gospodarstwa zagrożone są utratą płynności finansowej w związku z ograniczeniami spowodowanymi przez epidemię koronawirusa oraz tych, którzy nie otrzymali tak zwanej pomocy suszowej za 2019 rok.

W połowie sierpnia ruszył nabór wniosków o wsparcie dla rolników poszkodowanych przez COVID-19 i ubiegłoroczną suszę.

– To jest pomoc, nadzwyczajne wsparcie skierowane do tych rolników, którzy w ubiegłym roku złożyli wnioski suszowe, natomiast w związku z przekroczeniami limitów tych pieniędzy nie mogli uzyskać w terminie – mówiła Karolina Kwapisiewicz-Smoleń z wielkopolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Wnioski o wsparcie można składać w biurach powiatowych agencji, za pośrednictwem platformy ePUAP lub wysłać przesyłką rejestrowaną. Dokumenty można złożyć osobiście bądź dostarczyć do specjalnych wrzutni w placówkach terenowych Agencji.

– Termin składania wniosków nie jest ściśle określony. Rozpoczęliśmy 17 sierpnia. Do końca roku musimy rozliczyć się z całą suszą, więc zależy nam na tym, żeby jak najprędzej złożyć wnioski – podkreślił Wojciech Kwaśnik z poznańskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Szybkie złożenie dokumentów gwarantuje szybszą wypłatę środków. Wszelkie pytania dotyczące naboru wniosków o przyznanie pomocy można kierować do biur powiatowych agencji lub na adres mailowy info@arimr.gov.pl.

TV Trwam News

drukuj