Trwa nabór wniosków o dofinansowanie dla rolników

Rozpoczyna się nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji w przetwórstwie rolno-spożywczym. Na ten cel firma będzie mogła dostać do 3 mln zł. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmować dokumenty od dziś do 30 grudnia. Wsparcie będzie przysługiwało mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom.

W całym budżecie Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 przewidziano na pomoc 693 mln euro. Pieniądze te trafią do firm w formie refundacji kosztów realizacji inwestycji. Maksymalny poziom dotacji wynosi 50 proc.

Senator Jerzy Chróścikowski, przewodniczący rolniczej „Solidarności”, obawia się, że podobnie jak w przypadku trzody chlewnej, nie będzie dużego zainteresowania wsparciem.

Na pewno te drobniejsze firmy bardziej skorzystają z tej możliwości, natomiast to okaże się dopiero, jakie są zdolności i możliwości przedsiębiorstw czy nowo zakładanych przedsiębiorstw, które będą chciały ewentualnie w ten projekt wejść. Myślę, że jest to początek i ocenimy, jak to wygląda. Natomiast jest niewiele złożonych wniosków na modernizację gospodarstw hodowli trzody chlewnej. Może być podobna sytuacja i teraz – mówi Jerzy Chróścikowski.

Wnioski o przyznanie pomocy należy złożyć osobiście lub przez upoważnioną osobę w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Jest także możliwość wysłania wniosku rejestrowaną przesyłką pocztową.

RIRM

drukuj