fot. pixabay.com

Trwają prace nad nowym projektem ustawy o ochronie zwierząt

Trwają prace nad nowym projektem ustawy o ochronie zwierząt. Ma on częściowo uwzględniać poprawki Senatu do wcześniejszej ustawy oraz ujednolicić przepisy w związku z tworzeniem Inspekcji Ochrony Zwierząt.

Minister rolnictwa, Grzegorz Puda, poinformował dziś, że będzie to projekt poselski. Problem z wcześniejszą ustawą – jak wskazał – polegał m.in. na tym, że po przyjęciu poprawek przez Senat nie było możliwości ujednolicenia, jeżeli chodzi o zapisy o ochronie zwierząt i o powstającej Inspekcji Ochrony Zwierząt.

Były minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski, podkreślił, że PiS nie może dopuścić, by nowa ustawa znów blokowała rozwój rolnictwa.

– Jeżeli jakiekolwiek próby znowu się pojawią, to w sposób trwały PiS popełnia harakiri polityczne na obszarach wiejskich. Nie wolno dopuścić do tego, żeby ustawa znowu ingerowała w działalność gospodarstw rolników. Zakaz uboju rytualnego jest w tej chwili jednym z najważniejszych, blokujących rozwój rolnictwa. Działy rolnictwa są połączone. Tylko ludzie niemądrzy myślą, że to dotyczy fragmentu rolnictwa. Również bardzo szybkie likwidowanie hodowli zwierząt futerkowych jest błędem. Mówiłem o tym wielokrotnie – powiedział Jan Krzysztof Ardanowski.

Wcześniejsza tzw. ,,Piątka dla zwierząt” została uchwalona przez Sejm oraz przeszła etap prac w Senacie. Obecnie znajduje się w sejmowej komisji rolnictwa, która wstrzymała nad nią prace. Noweli sprzeciwiają się środowiska rolnicze.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl