fot. twitter.com/JasnaGoraNews

9. Pielgrzymka „Żywego Różańca” na Jasną Górę

Na Jasną Górę pielgrzymowali członkowie „Żywego Różańca”. Dziewiątej już pielgrzymce towarzyszyło hasło „Maryja, Matka Nadziei”.

Czciciele Matki Bożej doskonale wiedzą, że modlitwa różańcowa potrafi przemieniać życie.

– Różaniec w moim życiu obecny był od zawsze – powiedziała pani Rita, pielgrzymująca na Jasną Górę.

Także w tych trudnych chwilach. Maryja wysłuchała próśb całej rodziny, która modliła się na różańcu i uzdrowiła brata pani Rity.

– Brat żyje i czuje się dobrze. Chwała Panu! – mówiła pani Rita.

O tym, że różaniec ma potężną siłę – nie ma wątpliwości także pani Helena.

– Jestem pewna, że Maryja, gdy tylko jej się zawierzy – nie opuści nikogo – podkreśliła pani Helena.

O sile modlitwy różańcowej świadczą członkowie „Żywego Różańca”, którzy przybyli na Jasną Górę z doroczną pielgrzymką. Dziewiątemu już spotkaniu towarzyszyło hasło „Maryja, Matka Nadziei”. Do bycia misjonarzami nadziei, zachęcał wszystkich członków „Żywego Różańca” ks. bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej.

– Nieście nadzieję i bądźcie nadzieją modląc się i będąc razem. Tego, czego potrzebujemy w Polsce w Kościele, pośród zamętu, różnych skrajności, różnych subiektywnych pobożności – to wasza nadzieja, która płynie z tego co najbardziej bezpieczne, pewne i jednoczące nas w rodzinie, czyli w różańcu. Niech Pan Bóg błogosławi całej Rodzinie „Żywego Różańca” – akcentował ks. bp Andrzej Przybylski.  

W Polsce do „Żywego Różańca” należy około 2 mln wiernych.

Patronat medialny nad pielgrzymką tej wspólnoty objęła Telewizja Trwam i Radio Maryja.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl