Wyruszyła pielgrzymka rowerowa na Islandię

Pięćdziesięciu pięciu członków wspólnoty Niniwa Team z Lublińca wyruszyło dziś w pielgrzymce rowerowej na Islandię. W tym roku hasło wyprawy brzmi: „Operacja rozpoznanie. Nowy początek”. Grupa, przez blisko miesiąc, rowerami przejedzie cały kraj.

Nie jest to pierwszy tego typu wspólnotowy wyjazd. Pielgrzymi w ciągu ostatnich 10 lat odwiedzili ponad 50 państw, w tym Jerozolimę, Portugalię czy Rosję. W tym roku ofiarują oni trud wyprawy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

O. Tomasz Maniura, oblat, duszpasterz wspólnoty Niniwa i organizator rowerowych pielgrzymek, zwraca uwagę, że ich uczestnicy żyją wyłącznie z pomocy napotkanych osób.

Nigdy nie mieliśmy ze sobą auta technicznego, bagażowego. Wszystkie bagaże na rowerze: namioty, śpiwory, części, narzędzia, ubrania, butle gazowe, jedzenie. Będzie dużo tego bagażu. Minimum 150 km dziennie, (…) rekordowy dzień to 350. I nie mamy pieniędzy na noclegi, ani tych noclegów zorganizowanych, zapłaconych. Myśmy faktycznie w tych wszystkich państwach nigdy nigdzie grosza za nocleg nie płacili. To jest, można powiedzieć, taka spora ekipa. Liczymy na dobrych ludzi – podkreśla o. Tomasz Maniura.

Każdego dnia uczestnicy spotykają się z Chrystusem na Mszy Świętej oraz modlą się wspólnie. Pielgrzymka potrwa do 2 września.

 RIRM

drukuj