35. Ogólnopolska Pielgrzymka Prawników na Jasną Górę

Na Jasnej Górze trwa 35. Ogólnopolska Pielgrzymka Prawników. Przed tronem Matki Bożej Częstochowskiej modlą się o wiarę i mądrość w wykonywanym przez nich zawodzie.

Zgodnie z tradycją spotkanie modlitewne prawników odbywa się w pierwszą sobotę października. Organizatorem pielgrzymki jest Krajowe Duszpasterstwo Prawników.

Przed tronem pani Jasnogórskiej spotykamy się od wielu lat – podkreśla ks. dr Tomasz Czarnocki, Krajowy Duszpasterz Prawników.

– Zawsze potrzeba odnowienia sił ducha. Zawsze potrzebne są takie momenty, żeby naładować akumulatory, dlatego przyjeżdżamy co roku na Jasną Górę. Podejmujemy tematy, które związane są z wykonywaniem zawodu prawnika, ale też tematy, które pozwalają orientować się bardziej w życiu. Sumienny prawnik ma tylko jedno i to sumienie, które wynika z wiary powinno funkcjonować także na polu zawodowym. Modlimy się o potrzebne łaski w tym, żeby służbę, którą podejmują prawnicy, wykonywali z należytą starannością miłością – zaznacza ks. dr Tomasz Czarnocki.

Przed południem w Kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej rozpoczęła się Masza św. Przewodniczył jej i homilię wygłosił ks. bp Adam Wodarczyk, biskup pomocniczy diecezji katowickiej. W programie przewidziana jest także część wykładowo – dyskusyjna spotkania.

Pierwszym tematem panelu będzie „Czy cywilizacja zachodnia przetrwa bez katolicyzmu?” –  wygłosi go ks. prof. dr hab. Jan Jaroszyński z KUL-u.

Drugi wykład „Katolicki Prawnik w przestrzeni publicznej” przedstawi mecenas Olgierd Pankiewicz ze Stowarzyszenia Ordo Iuris. Następnie przewidziana jest dyskusja.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl