Studenci WSKSiM w Toruniu pielgrzymują do Wilna

Studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu pielgrzymują do Wilna. Wraz z mieszkającymi tam Polakami będą świętować 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Trzydniowej pielgrzymce towarzyszy hasło: „To nie oni Polskę, lecz Polska ich opuściła”. Studenci odwiedzą m.in. takie miejsca, jak kaplicę ostrobramską, zamek w Trokach oraz cmentarz na Rossie.

Na Litwę pojechał m.in. Łukasz Żmuda, student V roku na kierunku politologia. Niebawem zostanie on absolwentem WSKSiM. Przed obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej chce podziękować za czas studiów.

– Z racji tego, że jest to ostatni rok studiów, na pewno powierzę swoje życie, ten czas, ostatni rok studiów magisterskich. Będę prosił o takie prowadzenie, o łaski na tej drodze bycia studentem, w przyszłości zawodowej, aby Ona kierowała tymi wszystkimi drogami i aby wszystko to było zawsze wypełnione z wolą Boga – mówi Łukasz Żmuda.

Pielgrzymkę studentów WSKSiM do Wilna zwieńczy Sztafeta Niepodległości 11 listopada. Studentom towarzyszy o. Benedykt Cisoń CSsR, który jest inicjatorem pielgrzymki.

RIRM

drukuj