Elektroniczna Karta Dużej Rodziny bezpłatna do końca 2019 roku

Osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny, o którą zawnioskowały przed 1 stycznia 2018 roku, do końca tego roku mogą bezpłatnie zamówić jej elektroniczną wersję.

Do skorzystania z takiej możliwości zachęca Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Resort przypomina też, że po nowym roku będzie się to wiązało z opłatą. Koszt wyniesie nieco ponad 9 złotych.

Osoby, które będą teraz wnioskowały o nową Kartę Dużej Rodziny, powinny wybrać od razu obie formy karty. Pozwoli im to uniknąć opłaty.

Teresa Kapela ze Związku Dużych Rodzin „Trzy plus”, wskazała, że elektroniczna forma Karty Dużej Rodziny pozwala na szybsze sprawdzenie, gdzie w naszej okolicy jest ona honorowana.

– Jest to bardzo pozytywne rozwiązanie. Przy tych różnych aplikacjach daje możliwość zorientowania się, jakie są zniżki. Pula zniżek jest cały czas rozszerzana przy współudziale Związku Dużych Rodzin. Wydaje mi się, że to bardzo dobre rozwiązanie. Natomiast myślę, że w społeczeństwie brakuje takiej świadomości, jak dużym obciążeniem finansowym jest wychowywanie dzieci i często jakieś negatywne oceny są bardzo niesprawiedliwe – mówiła Teresa Kapela.   

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin „Trzy plus” zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych.

To zniżki np. na przejazdy kolejowe czy na zakup ubrań, obuwia, kosmetyków, książek lub paliwa.

Obecnie elektroniczną Kartę Dużej Rodziny ma 642 tys. osób, a tradycyjną – niemal 3 mln osób.

RIRM

drukuj