fot. PAP/Darek Delmanowicz

Propozycje wsparcia rodzin w ramach Polskiego Ładu

Polski Ład wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodzin – mówiła Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej, podczas debaty „Rodzina i dom w centrum życia”. W Rzeszowie odbyła się debata o zawartych w Polskim Ładzie propozycjach społecznych.

Od ponad 6 lat rząd tworzy dobry czas dla polskich rodzin – przekonywała minister Marlena Maląg. Jako przykład wymieniła m.in. programy „Rodzina 500 plus” i „Dobry start”. Wskazywała, że dzięki tym działaniom zmieniła się sytuacja finansowa polskich rodzin.

– Młodzi Polacy – przeprowadzaliśmy badania jako ministerstwo rodziny – chcą zakładać rodziny, chcą, aby rodziły się dzieci. Badania pokazują, co tym ludziom jest potrzebne. Polski Ład wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom, aby dać stabilizację, podnieść godność rodziny, bo rodzina jest fundamentem. To jest nasza silna inwestycja w przyszłość – akcentowała Marlena Maląg.  

Rodzina jest priorytetem dla rządu Prawa i Sprawiedliwości – zaznaczyła Elżbieta Witek, marszałek Sejmu.

– Nasz rząd zawsze traktował rodzinę całościowo. To nie tylko dzieci, ale to są także rodzice, dziadkowie. Polski Ład odpowiada na zapotrzebowanie każdej z tych grup. (…) Chcemy, żeby polskie rodziny miały przed sobą naprawdę bardzo dobrą przyszłość. Polski Ład daje gwarancję dobrej przyszłości dla polskich rodzin – mówiła Elżbieta Witek.

W Polskim Ładzie państwo gwarantuje m.in. udogodnienia do mieszkań dla młodych rodzin. Planowane jest zapewnienie dostępu do diagnostyki prenatalnej dla wszystkich kobiet w ciąży, zwiększenie elastyczności pracy rodziców oraz rozszerzenie programu „Maluch plus”. Opieka żłobkowa dla dzieci do 3 lat jest bardzo ważna, dlatego europoseł Elżbieta Rafalska zaapelowała do samorządów.

– Skorzystajcie ze środków inwestycyjnych. One są świetne, one znalazły się  w planie inwestycyjnym Polskiego Ładu. Wasze rodziny w Waszych gminach, Waszych samorządach potrzebują miejsc opieki. Wtedy młode rodziny, mając dobrze rozwinięte usługi na rzecz rodziny, będą po prostu zostawały. W Waszych miejscowościach będą młodzi, dynamiczni, również rozwijający się zawodowo ludzie – podkreślała Elżbieta Rafalska.  

Wydarzenie w Rzeszowie to kolejne z planowanych przez PiS dziesięciu debat wyjazdowych, podczas których eksperci poruszają poszczególne elementy Polskiego Ładu, czyli nowego programu społeczno-gospodarczego na okres pocovidowy.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl