fot. PAP/EPA

Chorwacja: Ulicami stolicy przeszedł marsz w obronie życia

Chorwaci stanęli w sobotę w obronie życia. W Zagrzebiu, stolicy tego kraju, odbył się Marsz dla Życia i Rodziny.

To już szósty Marsz dla Życia i Rodziny, jaki przeszedł ulicami Zagrzebia. Obrońcom życia towarzyszyło hasło: „O ochronę życia każdego człowieka bez dyskryminacji”. Uczestnicy radosnego pochodu podkreślali, że obrona życia to ich obowiązek.

– Uważam za swój obywatelski obowiązek w demokratycznym społeczeństwie stanąć w obronie życia i przeciwstawić się przerywaniu życia nienarodzonych dzieci lub idei zabijania ludzi starszych poprzez eutanazję – zaznaczył Luka Hudinčec, koordynator marszu za życiem w Chorwacji.

Obrońcy życia bardzo mocno podkreślają, że naukowym faktem jest to, iż życie każdego z nas zaczyna się od poczęcia, a prawo do życia jest podstawowym prawem człowieka. Podczas marszu zwracano także uwagę na dyskryminację kobiet w stanie błogosławionym. Są one dziś najbardziej dyskryminowane na rynku pracy. Chociaż prawo pracy zabrania zwalniania kobiet w ciąży lub matek przebywających na urlopie macierzyńskim, wiele kobiet – nie tylko w Chorwacji – traci pracę właśnie dlatego, że zdecydowały się na dziecko.

TV Trwam News

drukuj