Marsz dla Życia w Poznaniu. „Z rodziną najlepiej”

„Z rodziną najlepiej” pod takim hasłem ulicami Poznania przeszedł Marsz dla Życia. Uczestników i organizatorów marszu pozdrowił i pobłogosławił Ojciec św. Franciszek.

Marsz poprzedził festyn rodzinny na Placu Wolności. Podsumowana została również akcja „Pieluszka dla Maluszka”. Natomiast w katedrze sprawowana była uroczysta Msza św.

Słowa papieża Franciszka, skierowane na tę okazję, do uczestników marszu odczytał ks. abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański.

Jego Świątobliwość Franciszek przesyła organizatorom i uczestnikom słowo serdecznego pozdrowienia oraz wyrazy modlitewnej łączności. Wyraża zadowolenie, że tak wielu ludzi dla których troska o rodzinę i ochronę życia to zadanie o fundamentalnym znaczeniu idzie w pochodach ulicami miast Polski i innych krajów świata, by manifestować miłość do życia i potrzebę jego ochrony – mówił do wiernych ks. abp. Gądecki.

Z kolei Natalia Konopacka, współorganizatorka marszu, w rozmowie z redakcją Radia Maryja wskazała na istotę organizowanych marszów.

Ponieważ pierwszym skojarzeniem jest to, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach, my chcemy pójść troszkę dalej i powiedzieć, że z rodziną można wiele rzeczy robić najlepiej. Ponieważ rodzina jest to miejsce w którym wychowują się wielcy ludzie, w którym powstają jakieś marzenia, w którym dorastamy, wychowujemy się, poznajemy wartości i to jest tak naprawdę przyszłość Polski, Europy i świata. Chcemy zwrócić uwagę na to, że rodzina to nie tylko ta w sensie biologicznym, ale także przyjaciele, znajomi  i wychowawcy. Ludzie, którzy nas otaczają, którzy nas wychowują – zaznacza Natalia Konopacka.

Każdego roku marsz w Poznaniu gromadzi 4-5 tys. osób. Koordynatorem wydarzenia, podobnie jak w poprzednich latach, jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

RIRM

 

 

 

drukuj