fot. Ł. Antczak

W Poznaniu przeszedł Marsz dla Życia

Pod hasłem „Czas na życie!” ulicami Poznania w niedzielę przeszedł Marsz dla Życia. Specjalne pozdrowienia dla uczestników i organizatorów Marszu przesłał Ojciec Święty Franciszek.

Papież życzył, aby przesłanie tej inicjatywy uświadomiło wszystkim, „że każde dziecko jest bezcennym darem dla rodziny i społeczeństwa”.

Najpierw odbył się festyn rodzinny na pl. Wolności, a następnie Marsz wyruszył ulicami miasta. Mszy św. w Katedrze Poznańskiej przewodniczył ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Na całym marszu było około 4 tys. osób – informuje Natalia Konopacka, organizator Marszu.

– W międzyczasie ogłaszaliśmy wyniki konkursu fotograficznego. Było bardzo kolorowo, wesoło – śpiewaliśmy, graliśmy. Przed samą katedrą odbyło się także wielkie tańczenie dla Jana Pawła II i całość zakończyliśmy Mszą św. w katedrze poznańskiej  pod przewodnictwem ks. abp. Stanisława Gądeckiego. Myślę, że takie marsze warto organizować. Każde życie jest ważne i myślę, że wszyscy, którzy uczestniczyli w tym marszu, również uważają podobnie – by walczyć o prawa dla tych, którzy sami walczyć nie mogą, o dzieci nienarodzone i każde życie od poczęcia aż do naturalnej śmierci – mówi Natalia Konopacka.

W ramach akcji „Pieluszka dla Maluszka” organizatorzy zebrali ponad 33 tys. pieluszek, które trafią do potrzebujących rodzin. Głównym organizatorem marszu jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

 

 

RIRM/TV Trwam News

 

drukuj