fot. PAP/Leszek Szymański

Ulicami Warszawy przeszedł XV Marsz dla Życia i Rodziny. Gościem specjalnym był prezydent Andrzej Duda

Pod hasłem „Wspólnie brońmy rodziny” po raz piętnasty ulicami Warszawy przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Po raz pierwszy uczestniczył w nim prezydent RP. Organizatorzy zaapelowali do władz o prawne przeciwstawienie się tzw. aborcji i profanacji symboli religijnych. Patronat nad wydarzeniem objęła TV Trwam i Radio Maryja.

W tym roku na Placu Zamkowym w Warszawie zebrało się tłumy rodzin. Marsz dla Życia i Rodziny to apel o ochronę wiary, wartości rodziny i życia każdego człowieka – mówili uczestnicy marszu.

– Ważne jest żebyśmy pamiętali i przypominali innym, co jest tak naprawdę najważniejszą wartością, czyli życie ludzie – mówił pan Jakub.

– Warto walczyć o to, żeby rodzina pozostała w takim stanie w jakim jest w Polsce, byśmy nie spotkali się z tym zepsuciem, które jest na Zachodzie – akcentował pan Karol.

Środowiska lewicowe i aktywiści LGBT coraz odważniej atakują wartości chrześcijańskie w Polsce – wskazywał organizator wydarzenia, prezes Centrum Życia i Rodziny Paweł Ozdoba.

– Dziś mówimy, jako polskie rodziny, zdecydowane NIE tej agresji ze strony lewicowych środowisk – podkreślił Paweł Ozdoba.

Organizatorzy marszu zaapelowali do władz o prawne przeciwdziałanie profanacjom i znieważeniom symboli religijnych oraz narodowych.

Niedzielna manifestacja nie była atakiem na kogokolwiek – zauważyła małopolska kurator oświaty Barbara Nowak.

– Chcemy powiedzieć wszystkim, że ta rodzina – naturalna rodzina jaką tworzy kobieta, mężczyzna i dzieci – jest tym, co faktycznie zabezpiecza trwanie państwa i narodu polskiego – akcentowała Barbara Nowak.

Andrzej Duda został pierwszym prezydentem, który uczestniczył w Marszu dla Życia i Rodziny.

Uczestnicy pochodu przeszli do kościoła Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu, gdzie odbyła się uroczysta Eucharystia. W homilii założyciel wspólnoty „Wojownicy Maryi” ksiądz Dominik Chmielewski SDB mówił o obowiązku każdego człowieka do walki o życie ludzkie od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

– Ile wspaniałych, niesamowitych mężczyzn i kobiet, Bóg zaplanował, żeby ten świat był przemieniony w Bożej miłości. Nigdy te dzieci nie pojawią się na tej planecie, ponieważ zostały zabite w łonach swoich matek – podkreślił ks. Dominik Chmielewski SDB.

Niestety wciąż tysiące dzieci zabijanych jest ze względu na podejrzenie choroby u dziecka – czyli tzw. przesłankę eugeniczną. Już w 2017 roku ten zbrodniczy proceder mógł powstrzymać obywatelski projekt ustawy „Zatrzymaj aborcje”.

– Widać wyraźnie, że w odniesieniu do ludzi następuje blokada, zamrożenie. […] To jest wyraźnie brak woli  politycznej – wskazał prof. Janusz Kawecki, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Prof. Janusz Kawecki w specjalnym liście do prezes Trybunału Konstytucyjnego, marszałek Sejmu i prezesa PiS podkreślił, iż ma nadzieję, że obudzi się wola polityczna, aby „twardo bronić wartości” w ustawach odnoszących się do ludzi i obrony ich życia od poczęcia [czytaj więcej].

22 października tzw. przesłanką eugeniczną zajmie się Trybunał Konstytucyjny.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl