Pokutny Marsz Różańcowy w Warszawie

Dziś w Warszawie odbędzie się Pokutny Marsz Różańcowy organizowany przez Krucjatę Różańcową za Ojczyznę.

Rozpocznie się on Eucharystią o godz.18.00 w kościele Świętego Ducha na ul. Długiej 3. Następnie uczestnicy przejdą z modlitwą i pieśniami patriotyczno-religijnymi ulicami Starówki.

„Marsz stanowi tradycyjny już sposób modlitwy, która dopełnia i rozwija różne działania Krucjaty Różańcowej. Modlimy się wspólnie odwołując się do postaci Prymasa Polski ks. Stefana Wyszyńskiego. W drugą niedzielę miesiąca w Warszawie sprawowana jest Msza Św. Krucjaty Różańcowej. Po Mszy Św. formułuje się marsz, który idzie ulicami nowego i starego miasta, przez Plac Zamkowy, Traktem Królewskim. Pochód kończy się Apelem Jasnogórskim przed kościołem Sióstr Wizytek, obok pomnika Kard. Stefana Wyszyńskiego” –powiedział Grzegorz Senatorski, wolontariusz Krucjaty Różańcowej.

Krucjata Różańcowa na wzór węgierski i poprzednich krucjat różańcowych, modli się przynajmniej jedną dziesiątką Różańca za Ojczyznę i o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. A także podejmuje ona post i różne wyrzeczenia.

„Wierzymy, że Ojczyzna należy do planu Bożego, w którym człowiek realizuje swoją drogę do zbawienia. Nasza Ojczyzna ma wymiar duchowy, który pozwala na rozwój duchowej strony człowieka, oraz na  realizację planów, które przeznaczyła nam Opatrzność” – dodał Grzegorz Senatorski.

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę, zainicjowana w czerwcu 2011 roku, liczy już
ponad 102 tys. członków w Polsce i poza granicami kraju.

Wypowiedź Grzegorza Senatorskiego:


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl