fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP

[TYLKO U NAS] Prezydent A. Duda: Chcę bardzo serdecznie podziękować całej wspólnocie Radia Maryja i Telewizji Trwam oraz ojcom redemptorystom za wsparcie duchowe w wyborach

Chcę bardzo serdecznie podziękować całej wspólnocie Radia Maryja i Telewizji Trwam oraz ojcom redemptorystom za wsparcie duchowe – ono było dla mnie ogromnie ważne i bardzo odczuwalne. Dziękuję też wszystkim słuchaczom, bo wiem, że tysiące osób się modliło, wielu ludzi przyjęło bardzo ofiarną postawę, by wesprzeć starania o zwycięstwo w wyborach. Jestem za to ogromnie wdzięczny – mówił prezydent Andrzej Duda we wtorkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Prezydent Andrzej Duda został ponownie wybrany na urząd prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. We wtorek na antenie Radia Maryja dziękował całej wspólnocie za wsparcie i modlitwę.

– Chcę bardzo serdecznie podziękować całej wspólnocie Radia Maryja i Telewizji Trwam oraz ojcom redemptorystom za wsparcie duchowe – ono było dla mnie ogromnie ważne i bardzo odczuwalne. Dziękuję też wszystkim słuchaczom, bo wiem, że tysiące osób się modliło, wielu ludzi przyjęło bardzo ofiarną postawę, by wesprzeć starania o zwycięstwo w wyborach. Jestem za to ogromnie wdzięczny. Jeżeli ktoś się zastanawia, skąd były siły na to wszystko – myślę, że odpowiedź jest taka, że po prostu to daje nadzwyczajne siły. Chciałbym, żeby wszyscy, którzy mnie duchowo wspierali, mieli poczucie, że jakaś cząstka ich dzieła i wkładu jest w tym zwycięstwie. Zapewniam o tym, że możecie liczyć na moją postawę – mówił prezydent.

– Ogromnie dziękuję też za frekwencję wyborczą, która była wspaniała i daje rzeczywiście niezwykle silny mandat. Ponad 10 milionów 400 tysięcy głosów – to ogromna liczba i nieprawdopodobnie silny mandat. Jak mówili w mediach, najsilniejszy mandat, jaki ktokolwiek uzyskał w XXI wieku, bo zdaje się, że taki czy też trochę mocniejszy mandat miał prezydent Lech Wałęsa w 1990 roku – dodał.

Andrzej Duda podziękował także Polonii, która głosowała za granicą i podkreślił, jak ważne jest budowanie wspólnoty wszystkich Polaków.

– Również miałem sygnały spoza Polski o wsparciu, modlitwie i głosowaniu, które często wymagało naprawdę wielkiej ofiarności, bo trzeba było jechać setki kilometrów, żeby oddać głos w wyborach. Ogromnie za to dziękuję. Jesteśmy taką wielką wspólnotą. Jest nas prawie 60 milionów na całym świecie – to jest ogromna wartość i trzeba tę wspólnotę po prostu budować. Budować także z tymi, którzy mają inne zdanie, poprzez wzajemny szacunek, bo jest rzeczą najważniejszą, żeby ze spokojem i z szacunkiem dyskutować, rozmawiać, przekonywać – akcentowała głowa państwa.  

W Polsce jest i pewnie zawsze będzie bardzo dużo do zrobienia – zaznaczył Andrzej Duda.

– W tej chwili stoją przed nami bardzo ważne i ambitne zadania w różnych sferach, ale także w sferze duchowej, moralnej i przede wszystkim w sferze państwowej. Zostało rozpoczęte dzieło, które wymaga kontynuacji w wielu aspektach. Z całą pewnością będę to kontynuował, także dzięki Państwa wsparciu i głosom – zapowiedział prezydent.

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski poinformował, że po reelekcji Andrzej Duda uda się z pierwszą wizytą zagraniczną do Włoch.

– Zapowiadałem, że chciałbym pojechać do Włoch, do Rzymu, do Watykanu. Po pierwsze, po to, by odwiedzić Ojca Świętego. Po drugie, tam jest grób naszego Ojca Świętego Jana Pawła II i chcę podziękować za wstawiennictwo za Ojczyznę, pomodlić się za Polskę i Polaków, by Ojciec Święty dbał w Domu Ojca o nasze sprawy. To jest też dla mnie symbol tego, że pokonujemy pandemię koronawirusa. Włochy są symbolem klęski związanej z pandemią, a dzisiaj wracają już do normalności. Moja podróż będzie miała wiele aspektów – oznajmił rozmówca Radia Maryja.

Całą rozmowę z prezydentem Andrzejem Dudą można odsłuchać [tutaj]. 

radiomaryja.pl

drukuj