fot. R. Sobkowicz/Nasz Dziennik

Modlitwa w intencji nowego prezydenta

6 sierpnia Andrzej Duda zostanie zaprzysiężony na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Na cztery dni przed rozpoczęciem urzędowania w Krakowie będzie sprawowana Msza Święta w intencji jego przyszłej prezydentury.

Msza Święta będzie sprawowana 2 sierpnia o godzinie 12:30 w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie. Wierni będą modlić się o dary Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo dla nowego prezydenta.

– Sanktuarium św. Jana Pawła II jest miejscem, gdzie przyzywamy wstawiennictwa świętego papieża Polaka. Jan Paweł II, kiedy przybywał do Polski podczas pielgrzymek, przypomniał nam o tym, że te sprawy, które tutaj się dzieją, bardzo mu leżą na sercu. Mówił, że Polska jest Jego Matką, że Polacy to są Jego bracia i siostry i w Kielcach 1991 mówił, że te sprawy nawet trudne nie mogą go nie boleć, nie mogą go nie interesować, dlatego tutaj chcemy przyzywać tego wstawiennictwa świętego papieża, by wypraszał to wszystko, co jest potrzebne nowemu prezydentowi w misji służenia naszemu narodowi – powiedział ks. Paweł Kummer.

Z kolei 6 sierpnia, po zaprzysiężenia prezydenta przed Zgromadzeniem Narodowym, o godzinie 11.50 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie rozpocznie się Msza Święta w intencji Ojczyzny i inaugurującego służbę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

TV Trwam News/RIRM

drukuj