Prezydent Andrzej Duda: trzeba odbudować potencjał Polski

Chcemy, aby Polska była państwem, które będzie w stanie pomagać słabszym, a nie będzie musiało bać się silnych – w tych słowach śp. Lecha Kaczyńskiego zawiera się nasze przesłanie – powiedział w poniedziałek podczas uroczystości powołania Rady Ministrów prezydent Andrzej Duda.

– Trzeba odbudować potencjał naszego państwa. Trzeba odbudować polską armię, trzeba wzmocnić bezpieczeństwo i poczucie bezpieczeństwa obywateli. Trzeba dobrze współdziałać z naszymi sojusznikami w sojuszu północno-atlantyckim, także w UE. Trzeba w sposób zdecydowany, twardy, ale zarazem dyplomatyczny i umiejętny dbać o polskie interesy, bo dobro Rzeczypospolitej Polskiej i jej obywateli jest dla nas wszystkich najważniejszym nakazem – podkreślił prezydent.    

Głos zabrała także premier Beata Szydło.

– W imieniu polskiego rządu, pani i panów ministrów chcę podziękować i złożyć zapewnienie, że zrobimy wszystko, ażeby słowa przysięgi, którą wypowiedzieliśmy przed momentem były przez nas dochowane i by nasi rodacy wiedzieli, że polski rząd będzie pochylał się nad sprawą każdego obywatela. Każda sprawa, nawet ta najmniejsza, będzie dla nas równie ważna – powiedziała premier.  

Premier, w ciągu 14 dni od dnia powołania Rady Ministrów przez prezydenta, musi przedstawić Sejmowi program działania rządu z wnioskiem o udzielenie mu wotum zaufania. Swoje expose premier Beata Szydło ma wygłosić w środę.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl