Warszawa: trwają polsko-słowackie konsultacje międzyrządowe

W Warszawie trwają polsko-słowackie konsultacje międzyrządowe. Bierze w nich udział premier Beata Szydło oraz szef słowackiego rządu Robert Fico. W trakcie wydarzenia odbędzie się duża sesja plenarna.

Spotkanie jest okazją do rozmowy o współpracy gospodarczej, handlowej i inwestycyjnej. Nie zabraknie także kwestii dotyczącej rozbudowy infrastruktury nie tylko drogowej, ale także gazowej – mówił niedawno rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Polska i Słowacja mają także wiele wspólnych spraw i inicjatyw, których bronią na forum Unii Europejskiej.

– Są to kwestie współpracy gospodarczej, czyli rewizja dyrektywy o delegowanych pracownikach – w tej sprawie wspólnie ze Słowakami występowaliśmy na forum Unii Europejskiej. Gazociąg Nord Stream 2 oraz bieżące sprawy europejskie – tymi kwestiami na pewno zajmą się ministrowie, jak również premierzy podczas tych konsultacji – powiedział Rafał Bochenek.

Wieczorem premier Beata Szydło uda się do Krakowa, gdzie zabierze głos podczas konferencji Impact’17 – gospodarka 4.0. To ważne wydarzenie ekonomiczne i gospodarcze poświęcone m.in. digitalizacji gospodarki, z udziałem start up-ów.

RIRM

drukuj