Polska przeznaczyła kolejne 3 mln zł na pomoc humanitarną na Bliskim Wschodzie

Premier Beata Szydło przeznaczyła kolejne 3 mln zł na pomoc humanitarną na Bliskim Wschodzie. Łącznie to już 40 mln zł z samej rezerwy – przypomina rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Rzecznik podkreślił, że nie ma zmiany stanowiska rządu w sprawie pomocy dla uchodźców. Niesiemy ją i będziemy nieść. Pomoc świadczona na miejscu jest najskuteczniejsza – dodał.

– Pani premier Beata Szydło podpisała kolejne zarządzenie, na mocy którego wyasygnowała kolejne 3 miliony złotych na pomoc dla ofiar konfliktu na Bliskim Wschodzie, na pomoc humanitarną. Warto zwrócić uwagę, że to nie pierwsza taka decyzja pani premier Beaty Szydło. W sumie środków wyasygnowanych tylko z rezerwy budżetowej jest 40 milionów złotych. Natomiast, jeżeli chodzi o pomoc finansową, którą świadczy państwo polskie na rzecz ofiar konfliktu w Syrii, to jest ona dużo szersza –  tłumaczył Rafał Bochenek.

Realizacją projektów humanitarnych, na które przeznaczone zostaną dodatkowe środki, zajmą się polskie placówki dyplomatyczne na Bliskim Wschodzie.

Polski rząd angażuje się również w projekty pomocowe razem z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie oraz Caritas, a także w ramach UE.

RIRM

drukuj