fot. Tomasz Strąg

B. Szydło: My dajemy pieniądze Polakom; oni mówią, że dla Polaków pieniędzy nie ma

My dajemy pieniądze Polakom, a oni mówią, że dla Polaków pieniędzy nie ma – stwierdziła wicepremier Beata Szydło. Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedziała jednocześnie realizacje kolejnych programów społecznych.

PiS zaprezentował dziś spot, w którym pokazano, jak przedstawiciele opozycji krytykują propozycje partii rządzącej skierowane do Polaków, m.in. program 500 plus.

Przytoczono m.in. wypowiedź byłego ministra finansów Jacka Rostowskiego, który mówił przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi, że nie ma pieniędzy na świadczenie dla rodzin.

Musimy sobie wszyscy odpowiedzieć na pytanie: Czy chcemy przez kolejne lata słyszeć, że „tego nie można zrobić”, „tego nie da się zrobić”, „pieniędzy nie ma i nie będzie”? A będą to powtarzali konsekwentnie. Przede wszystkim jednak tak będą rządzili ci, którzy dzisiaj troszeczkę próbują nas wszystkich zmylić i mówią: „No dobrze, może poprzemy 500 plus”. Ale drugiego dnia mówią: „Nie. Nie poprzemy 500 plus, bo przecież to jest rozdawnictwo”. My stajemy dziś przed Państwem z podniesionym czołem i mówimy: „To wszystko, do czego zobowiązaliśmy się w kampanii wyborczej – zrealizowaliśmy i będziemy realizować kolejne programy społeczne” – zaznaczyła Beata Szydło.

PiS przedstawiło już swój program na wybory do Parlamentu Europejskiego. Deliberacja europejska zawiera 12 punktów. Natomiast tzw. Koalicja Europejska nie zaprezentowała ani kandydatów, ani programu. Do urn wyborczych pójdziemy 26 maja.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl