fot. PAP/Darek Delmanowicz

Premier RP: W niedzielę arcyważne wybory. Potrzebujemy serca dla Polski – potrzebujemy Andrzeja Dudy

W niedzielę arcyważne wybory, w których wybierzemy prezydenta na kolejne pięć lat; potrzebujemy służby, patriotyzmu, współpracy, potrzebujemy rozumu, ale i serca dla Polski; potrzebujemy Andrzeja Dudy – oświadczył w piątek premier Mateusz Morawiecki.

„W niedzielę arcyważne wybory, w których wybierzemy prezydenta na kolejne pięć lat. Jestem przekonany, że jest jeden, jedyny kandydat, na którego można w nich postawić. Jedyny, który nie tylko ma świetny, nowoczesny program, ale już zrobił dla Polski bardzo wiele. Już udowodnił swoją determinację, żeby zrealizować program silnej, nowoczesnej, ale sprawiedliwej Polski. Dla którego Polska i Polacy są najważniejsi i będzie dla nich ciężko pracował. To kandydat, który rozumie świat, jest tam znany i szanowany, ale nigdy, nawet na sekundę, nie zapomniał, że najważniejszy jest dla niego język polskich interesów” – napisał Mateusz Morawiecki na Facebooku.

Zwrócił uwagę, że łatwo udowodnić, iż poziom życia polskiej rodziny jest dzisiaj znacznie wyższy niż pięć lat temu.

„I gonimy Europę. Dzięki 500 plus, dzięki wyprawkom, dzięki 0 proc. PIT dla Młodych, dzięki Emeryturze Plus i innym świadczeniom dla seniorów” – wskazał szef rządu.

„Także dzięki Tarczy Antykryzysowej i Finansowej. I wielu innym działaniom rządu. To się nie stało samo z siebie. To był Wasz wybór pięć lat temu, to była wola Polaków, a dopiero potem ciężka praca rządu i właśnie tego kandydata, o którym piszę. Prezydenta Andrzeja Dudy!” – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Premier dodał, że zaangażował się w kampanię Andrzeja Dudy „z potrzeby serca”.

„Bo mam zaszczyt z nim współpracować i z doświadczenia wiem, że jest człowiekiem godnym zaufania i bardzo pracowitym” – zaznaczył. „Wiele razy widziałem, że dla niego nie istnieją godziny pracy, że jest wszędzie tam, gdzie potrzebuje go Polska i Polacy. Podejmuje odważne i szybkie decyzje” – oświadczył.

Jak podkreślił, „takiego prezydenta potrzebujemy”.

„Nie potrzebujemy ludzi, którzy w kampanii wyborczej są w stanie powiedzieć wszystko, byle zmylić wyborców co do swoich intencji i możliwości. Przed takimi kandydatami ostrzegam, bo żyjemy w niełatwych czasach i nie są nam potrzebni politycy, dla których urząd prezydenta jest tylko karierą. Potrzebujemy służby, patriotyzmu, współpracy. Potrzebujemy rozumu, ale i serca dla Polski. Potrzebujemy Andrzeja Dudy!” – stwierdził Mateusz Morawiecki.

PAP

drukuj