fot. PAP/Piotr Nowak

Premier RP: Podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych

Premier Mateusz Morawiecki poinformował dziś o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Decyzja zapadła po spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, w którym wzięli także udział minister zdrowia Łukasz Szumowski, szef MSWiA Mariusz Kamiński, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin oraz szef MEN Dariusz Piontkowski.  

Do tej pory w naszym kraju potwierdzono 18 przypadków koronawirusa. W szpitalach jest blisko pół tysiąca osób, a kwarantanną objęto ponad 1000.

– Obserwując wszystko wokół i czytając zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), a także w dyskusjach z naszymi wieloma partnerami, premierami i prezydentami innych państw, podejmujemy decyzje, które mają na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa – ograniczanie jego skutków społecznych, ograniczanie jego skutków przede wszystkim dla zdrowia publicznego. Dzisiaj na naszym porannym spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego podjęliśmy decyzję o odwołaniu imprez masowych – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Prezydent Andrzej Duda zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na wtorek na godzinę 11.00.

W skład RBN wchodzą m.in. marszałkowie Sejmu i Senatu, premier, właściwi ministrowie oraz szefowie ugrupowań politycznych posiadających klub parlamentarny. Uczestnicy spotkania omówią bieżącą sytuację związaną z epidemią koronawirusa. Mają poruszyć temat współdziałania i zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa.

RIRM

drukuj