Pielgrzymka w intencji trzeźwości rodzin

Na Jasnej Górze zakończyła się 34. Ogólnopolska Pielgrzymka w intencji trzeźwości rodzin. O godz. 9.30 w kaplicy Cudownego Obrazu odprawiona została Msza św., której przewodniczył ks. bp Tadeusz Bronakowski.

Dzisiaj jesteśmy tu, aby wyrazić nasz sprzeciw, ale także, by zadeklarować nasze zaangażowanie – mówił w homilii Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości.

– Nadużywanie alkoholu ma ogromny wpływ na życie duchowe człowieka. niesie za sobą osłabienie lub utratę wiary, ale także liczne grzechy i zaniedbania. Gdy troszczymy się o naszych bliźnich, troszczymy się o ich zbawienie. Tragiczne statystyki wskazują, że znajdujemy się w grupie narodów, które piją najwięcej. Dzień po dniu zalewa nas ocean coraz tańszego, coraz agresywniej promowanego i coraz szerzej dostępnego alkoholu. Za oceanem alkoholu płynie ocean łez – bezmiar ludzkiego cierpienia, którego nie można zamknąć w prostych statystykach – zaznaczył ks. bp Tadeusz Bronakowski.

Po Mszy św. w Sali Różańcowej ksiądz biskup spotkał się z Diecezjalnymi Duszpasterzami Trzeźwości i Zakonnymi Referentami Trzeźwości.

RIRM

drukuj