Jutro Pielgrzymka Żołnierzy Niezłomnych na Jasną Górę

W najbliższą niedzielę odbędzie się pielgrzymka kombatantów podziemia antykomunistycznego do obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Podczas wydarzenia zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca Żołnierzy Wyklętych.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.00 Mszą św. z udziałem kombatantów podziemia antykomunistycznego, która odbędzie się w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. Eucharystię będzie celebrował ks. abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

Po Mszy św. ks. abp Sławoj Leszek Głódź dokona odsłonięcia i poświęcenia pamiątkowej tablicy.

„Żołnierzom Niezłomnym, którzy stanęli do walki o wolną Polskę przeciwko komunistycznemu zniewoleniu, poległym w walkach, zakatowanym podczas śledztw, zamordowanym w wyniku zbrodni sądowych, długoletnim więźniom i represjonowanym” – brzmi napis uwieczniający zryw Żołnierzy Wyklętych.

Następnie będzie miał miejsce panel dyskusyjny pt. „Żołnierze Niezłomni. Krok ku Niepodległej Polsce” z udziałem historyków: Piotra Dmitrowicza – wicedyrektora Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego i prof. Wiesława Wysockiego z UKSW oraz Konrada Łęckiego, reżysera filmu „Wyklęty”.

Pomysł upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych na Jasnej Górze został zrealizowany przez Instytut Pamięci Narodowej, Redakcję tygodnika „Niedziela” i PGNiG, który jest mecenasem inicjatywy.

 

 

RIRM/jasnagora.com

 

 

 

drukuj