(fot.PAP)

75 pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę

Pod hasłem „Jesteście solą i światłem” na Jasną Górę przybędzie 75 Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców. Modlitewne spotkanie pielgrzymów w Częstochowie potrwa dwa dni i będzie połączone z sympozjum nauczycieli katolickich.
Ks. Jarosław Pater, duszpasterz pracowników oświaty powiedział, że podczas spotkania powierzone zostaną Matce Bożej Częstochowskiej trudne sprawy.

Audio MP3
Pobierz
Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00 w Sali Ojca Kordeckiego. W ramach sympozjum głos zabierze m.in. ks. bp Edward Dajczak. Ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej wygłosi referat o „Kościele jako zaczynie w świecie współczesnym”. Wykład o „Aksjologicznych podstawach wychowania” wygłosi dr Danuta Apanel ze słupskiej Akademii Pedagogicznej. Na zakończenie odbędzie się panel dyskusyjny. Wieczorem uczestnicy pielgrzymki wezmą udział w Apelu Jasnogórskim w kaplicy cudownego obrazu, godzinie czytań w bazylice, a przed północą we Mszy świętej pod przewodnictwem bpa Piotra Gregera. O szczegółach informuje ks. Jarosław Pater.

 

Audio MP3
Pobierz

 

Centralnym punktem pielgrzymki będzie Eucharystia sprawowana w poniedziałek na jasnogórskim szczycie o godz. 12.00. Całość zakończy się aktem zawierzenia w Kaplicy Matki Boże, gdzie sprawy nauczycielskie pragną przedstawiać pedagodzy Matce Najświętszej, aby u Niej wypraszać wszystkie potrzebne łaski- dodaje Ks. Jarosław Pater.

 

Audio MP3
Pobierz
drukuj