fot. https://www.facebook.com/PielgrzymkaPodlaska

43. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę

Na Jasną Górę wyruszyła 43. Piesza Pielgrzymka Podlaska. Pątnicy do pokonania mają ok. 400 kilometrów. W tym roku wędrują pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

Pielgrzymkę rozpoczęła poranna Eucharystia sprawowana w katedrze w Siedlcach. Mszy św. przewodniczył ordynariusz diecezji siedleckiej, ks. bp Kazimierz Gurda.

W homilii ksiądz biskup zaznaczył, że pielgrzymka jest stałym doświadczaniem Boga i okazją do pogłębiania relacji z drugim człowiekiem.

Czas pielgrzymki to jest czas modlitwy. Doświadczamy obecności Boga, który pośród nas idzie i doświadczamy przemiany serca. Zostaje ona zauważona na naszych twarzach, kiedy pielgrzymi pomimo trudności, jakie napotykają, są pełni radości i rozpromienieni. To jest tajemnica bliskości i obecności Pana Boga – powiedział ks. bp Kazimierz Gurda.

Każdego dnia pątnicy gromadzą się na Eucharystii, odmawiają Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Różaniec. W piątki we wszystkich grupach odprawiane jest nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Piesza Pielgrzymka Podlaska liczy 14 grup, wszystkie dojdą do Częstochowy 14 sierpnia, w przeddzień Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl