31. Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę

Pod hasłem „Otwórzcie drzwi Chrystusowi” rozpocznie się dziś 31. Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę. Przewodniczył jej będzie ks. abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański.

Pielgrzymka rozpocznie się konferencją w Bazylice Jasnogórskiej o godz. 18.00, a zakończy ją uroczysta Msza św. w niedzielę o godz. 11.00.

Przybędą kolejarze z całej Polski i goście z zagranicy – zapowiada ks. Eugeniusz Zarębiński, krajowy duszpasterz kolejarzy.

– Ta pielgrzymka będzie szczególnym ukłonem i wyrazem wdzięczności środowiska kolejarskiego naszej ojczyzny za dar kanonizacji Jana Pawła II, jak również za 20 lat posługi środowisku kolejarskiemu Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich. Na tę pielgrzymkę przyjadą kolejarze z całej polski, ale także autokar z kolejarzami z Białorusi i Słowacji, a nawet 8-osobowa delegacja kolejarzy z Węgier – mówi krajowy duszpasterz kolejarzy.

Pielgrzymka na Jasną Górę wpisuje się w obchody święta patronalnego kolejarzy, które przypada 25 listopada we wspomnienie liturgiczne św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl