Trwa trzydniowy Festiwal Młodych w Polsce

Spotkanie prowadzi o. Stanco Ćosić, franciszkanin z Medjugorje. Towarzyszy mu chór i grupa taneczna, która w tym roku prowadziła 25. Festiwal Młodzieży w Medjugorje.

To pierwsze takie wydarzenie organizowane w Polsce. Ma ono charakter międzynarodowy. Odbywa się w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

Młodzi ludzie z różnych części świata przyjechali do Piotrkowa Trybunalskiego, by dać świadectwo swojej wiary o Chrystusie – mówi Maciej Zając z Fundacji Miłosierdzia Bożego, organizator Festiwalu.

– Przesłanie, które przyniósł o. Slavko Barbarić, OFM, który jest inicjatorem Festiwalu (Mlodifest w Medjugorie) jest takie, żebyśmy wszystko co robimy, robili sercem. Czyli chodzi o to, żebyśmy modlić się sercem, Mszę św. przeżywali sercem, adorowali Jezusa – sercem; żeby całe nasze życie, cokolwiek robimy, wypływało z serca. I tego się uczymy właśnie w Medjugorie i mam nadzieję u nas na Festiwalu w Polsce – podkreślił Maciej Zając.

Spotkanie rozpoczęło się w piątek i potrwa do niedzieli. W tym czasie młodzież wysłucha świadectw m.in. członków wspólnoty Cenacolo – osób uzależnionych. Wczoraj koncert ze świadectwem dał Muniek Staszczyk, wokalista zespołu T. Love. Dziś konferencję do młodych skierował  ks. Piotr Pawlukiewicz.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął ks. abp Marek Jędraszewski, arcybiskup metropolita łódzki.

RIRM


drukuj