fot. PAP/Tomasz Gzell

Prezydent do funkcjonariuszy: chylę czoła przed waszym profesjonalizmem

Chylę czoła przed waszym profesjonalizmem i zaangażowaniem. Pokazaliście, że Polska jest państwem bezpiecznym, sprawnie działającym – mówił prezydent Andrzej Duda do kilkuset funkcjonariuszy wyróżnionych za zabezpieczenie szczytu NATO i ŚDM.

W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie uhonorowanych zostało w sobotę w sumie 390 funkcjonariuszy BOR, policji, SG, PSP i OSP; 50 z nich (po 10 z każdej formacji) osobiście wyróżnił prezydent.

„To były dni waszej chluby. Przyczyniliście się do budowania wizerunku Polski na świecie jako bezpiecznego, sprawnie działającego, silnego państwa” – mówił prezydent.

Podziękował funkcjonariuszom w imieniu zarówno gości szczytu NATO, jak i pielgrzymów, którzy przybyli na ŚDM. Dodał, że dzięki pracy funkcjonariuszy wszyscy czuli się bezpiecznie mimo zagrożenia terrorystycznego na świecie.

„Te wydarzenia przebiegły wzorcowo, nawet jeśli było jakiekolwiek niebezpieczeństwo, nie ziściło się. Zbudowaliście świetny wizerunek na świecie, za to jako prezydent jestem wam ogromnie wdzięczny” – dodał Andrzej Duda.

Nawiązał też do krążących w sieci filmów przedstawiających pielgrzymów dziękujących policjantom.

„Byłem niezwykle dumny z was, patrząc na te nagrania, kiedy ściskają was za ręce, skandują na waszą część (…) To chyba najlepsze podziękowanie, jakie policjant może usłyszeć. Docenili wasz wysiłek i waszą pracę. Widzieli was jak staliście w upalnym słońcu, jak dzieliliście się wodą z pielgrzymami. Zawsze uśmiechnięci. (…) Widzieli wasze zaangażowanie” – dodał Andrzej Duda.

PAP/RIRM

drukuj