Papież Franciszek: Eucharystia nas kształtuje, byśmy nie żyli tylko dla siebie samych, ale też dla Pana oraz dla naszych braci

Eucharystia nas kształtuje, byśmy nie żyli tylko dla siebie samych, ale też dla Pana oraz dla naszych braci – powiedział Ojciec Święty Franciszek.

W rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański Papież nawiązał do Ewangelii, w której Jezus przedstawia się jako „chleb żywy, który zstąpił z nieba i daje życie wieczne”.

Ten chleb życia, sakrament Ciała i Krwi Chrystusa, jest nam darmo dany na stole Eucharystii – powiedział Ojciec Święty. Dodał, że za każdym razem, gdy uczestniczymy we Mszy św., w pewnym sensie zapowiadamy niebo na ziemi.

– Eucharystia bowiem nas kształtuje. Szczęście i wieczność życia zależą od naszej zdolności do czynienia owocnej miłości ewangelicznej, którą otrzymujemy w Eucharystii. Karmiąc się tym pokarmem, możemy w pełni dostroić się do Chrystusa, do Jego uczuć, do Jego postawy, aby z kolei stać się chlebem łamanym dla naszych braci – mówił Papież.

Ojciec Święty Franciszek zachęcił do modlitwy za ofiary powodzi w południowo-zachodnim indyjskim stanie Kerala, w której zginęło co najmniej 350 osób, a 800 tys. zostało ewakuowanych. Papież zaapelował o solidarność z mieszkańcami tego regionu Indii i o wsparcie ze strony wspólnoty międzynarodowej.

Papież pozdrowił też obecnych na placu Świętego Piotra młodych Ukraińców i wezwał ich, by działali na rzecz pokoju i pojednania w swoim kraju.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl