Ojciec Św. Franciszek do uczestników spotkania w Lednicy: Jezus pomoże zburzyć mury

Papież Franciszek w orędziu do uczestników XXI Spotkania Młodych w Lednicy, które odbędzie się w sobotę, wezwał do modlitwy, by Jezus pomógł zburzyć dzielące ich mury, przyniósł zrozumienie i jedność. Ojciec Święty odczytał orędzie na środowej audiencji generalnej.

Pozdrawiając młodzież, która będzie na Polach Lednickich, Franciszek przypomniał hasło spotkania: „Idź i kochaj!”.

„Prowadzi Was Maryja, która usłyszawszy w sercu to wezwanie, wyruszyła do Elżbiety, aby dzielić się radością swojego spotkaniem z Bogiem i nieść konkretną pomoc. Odtąd jest ciągle w drodze, nieustannie nawiedza swoje dzieci i niesie im Chrystusa, swego Syna” – powiedział papież.

„Drugim patronem waszego spotkania jest Zacheusz, o którym opowiadałem Wam podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, zachęcając do odwagi w poszukiwaniu Jezusa i do otwarcia Mu drzwi waszego serca” – kontynuował Ojciec Święty.

„Jezus (przyp. red.) chce do Was przyjść i posłać Was do braci, abyście dzielili się Jego miłością” – mówił papież.

„Proście Go o odwagę. Proście Go, aby pomógł Wam burzyć dzielące Was mury i uczynił zdolnymi do rozumienia siebie nawzajem, do budowania jedności wszystkich ludzi” – wzywał biskup Rzymu.

„Wszystkich Was, którzy gromadzicie się nad Jeziorem Lednickim, u źródeł chrzcielnych Polski, zawierzam opiece Maryi i z serca błogosławię” – powiedział na zakończenie Ojciec Święty.

PAP/RIRM

drukuj