Rzym: trwa Narodowa Pielgrzymka Polaków

Polacy w Watykanie dziękują za wizytę Ojca św. Franciszka w Polsce na Światowych Dniach Młodzieży. Uroczysta Msza św. w Bazylice Santa Maria Maggiore rozpoczęła wczoraj Narodową Pielgrzymkę do Rzymu.  Eucharystii przewodniczył ks. abp. Marek Jędraszewski, metropolita łódzki.

Ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, przypomina, że ostatnia Pielgrzymka Narodowa do Rzymu miała miejsce w 2003 roku.

– Było to dziękczynienie za 25-lecie pontyfikatu św. Jana Pawła II. Tym razem jest to potrójne dziękczynienie dlatego, że dziękujemy za 1050-lecie Chrztu Polski, za Jubileusz Miłosierdzia i za wizytę Ojca św. Franciszka w Polsce. Można powiedzieć, że jest to swoista rewizyta – Ojciec Święty był w Polsce na ŚDM, co więcej Ojciec Święty był najdłuższy czas poza granicami Włoch właśnie w Polsce. Widać więc wielką życzliwość Papieża – wskazuje rzecznik KEP.

Pielgrzymi wezmą w sumie udział w czterech Mszach św. w papieskich bazylikach. Dziś będą modlić się w Bazylice św. Jana na Lateranie. Eucharystii przewodniczył będzie prymas Polski ks. abp Wojciech Polak. Jutro pielgrzymi spotkają się z papieżem Franciszkiem.

W modlitewnym spotkaniu, które potrwa do niedzieli, udział weźmie około 7 tysięcy wiernych ze wszystkich polskich diecezji, 50 biskupów i 260 kapłanów.

RIRM

drukuj