Papież Franciszek: Wielki Post czasem refleksji, nawrócenia i duchowej przemiany

Liturgii Eucharystycznej poświęcił dzisiejsze spotkanie z wiernymi Ojciec Św. Franciszek. Papież akcentował, że w niej przez święte znaki Kościół stale uobecnia Ofiarę Nowego Przymierza przypieczętowanego przez Jezusa na ołtarzu krzyża.

Biskup Rzymu wskazał, że Kościół posłuszny nakazowi Jezusa ułożył Liturgię Eucharystyczną w wydarzenia odpowiadające słowom i gestom, jakich On dokonał w przeddzień swojej męki.

Tak więc, w przygotowywaniu darów przynoszone są na ołtarz chleb i wino, czyli elementy, które Chrystus wziął w swoje ręce. W Modlitwie Eucharystycznej dziękujemy Bogu za dzieło odkupienia, a dary stają się Ciałem i Krwią Chrystusa. Potem następuje łamanie chleba i Komunia św., poprzez które możemy przeżywać doświadczenie Apostołów, którzy otrzymali dary eucharystyczne z rąk samego Chrystusa – powiedział Ojciec Święty.

Na zakończenie audiencji, Papież pozdrowił pielgrzymów, w tym Polaków.

Pozdrawiam serdecznie obecnych tu Polaków. Przeżywamy Wielki Post czas refleksji, nawrócenia i duchowej przemiany. Z uwagą rozważajcie wydarzenia Drogi Krzyżowej, lamentację Gorzkich Żali i treść rekolekcyjnych konferencji. Niech one pomogą Wam odnowić, umocnić i nawiązać osobistą duchową relację z Chrystusem. Miejcie serca otwarte na moc Boga i oczy skierowane na potrzeby bliźnich. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus – mówił papież Franciszek.

Ojciec Święty zapewnił też o modlitwie za mieszkańców Bliskiego Wschodu, a zwłaszcza Syrię, gdzie od siedmiu lat toczy się wojna domowa.

Papież zachęcił do modlitwy za chrześcijan prześladowanych z powodu swojej wiary, wydalanych ze swoich domów i poddawanych dyskryminacji.

Transmisję z Watykanu przeprowadziła TV Trwam. Fragmentu audiencji mogliśmy wysłuchać także na antenie Radia Maryja.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl