fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek: Dziękujemy za każde dobro, które dokonało się przez czyny i świętość Jana Pawła II 

Dziękujemy za każde dobro, które dokonało się przez czyny i świętość Jana Pawła II powiedział Papież Franciszek podczas dzisiejszej audiencji generalnej w Watykanie

Biskup Rzymu przypomniał wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Od tego momentu mija 41 lat.

 Papież – jak co tydzień – spotkał się z wiernymi zgromadzonymi na placu św. Piotra w Watykanie. W audiencji generalnej uczestniczyli także pielgrzymi z Polski.

Zwracając się do naszych rodaków, Ojciec Święty Franciszek przypomniał o papieżu Polaku.

Serdecznie witam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, dziś wspominamy wybór ks. kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Dziękujemy Panu za każde dobro, jakie dokonało się w Kościele, świecie i ludzkich sercach przez słowa, czyny i świętość Jana Pawła II. Pamiętajmy, że jego wezwanie do otwarcia serc dla Chrystusa jest zawsze aktualne. Przez jego wstawiennictwo proszę Pana o obfite dary Ducha Świętego dla Was wszystkich, dla Waszych rodzin, wspólnot i dla całego Kościoła. Z serca Wam błogosławię – mówił papież Franciszek.

Podczas swojej 27-letniej posługi św. Jan Paweł II ogłosił 14 encyklik, 14 adhortacji, 11 konstytucji apostolskich i 43 listy apostolskie.

Papież Polak odbył najwięcej pielgrzymek wśród dotychczasowych papieży. Ogółem odwiedził 132 kraje. Najwięcej, bo aż 9 razy, pielgrzymował do Polski.  W 2005 r. Sejm RP przyjął uchwałę, w której ustanowił 16 października Dniem św. Papieża Jana Pawła II.

Transmisję ze spotkania Ojca św. Franciszka z wiernymi przeprowadziła TV Trwam.

RIRM

drukuj