Warsztaty muzyki liturgicznej na Prądniku Białym

Trwają zapisy na kolejne Warsztaty Muzyki Liturgicznej w Krakowie na Prądniku Białym. Spotkanie rozpocznie się 16 marca pod hasłem „Nie śmierć, lecz Życie”, a poprowadzi je znany muzyk i kompozytor – Piotr Pałka.

To już kolejne warsztaty zorganizowane u sióstr ze Zgromadzenia Najświętszej Duszy Chrystusa Pana. Po raz pierwszy jednak spotkanie poprowadzi Piotr Pałka – kompozytor, dyrygent, członek Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych. Trzydniowe wydarzenie skierowane jest do osób pragnących nie tylko pogłębić swoje umiejętności wokalne, ale również zatrzymać się nad głęboką treścią poszczególnych utworów.

s. Judyta Lisek, główna organizatorka wydarzenia, zwraca uwagę na wymiar duchowy spotkania, który niejako sprawia, że dla wielu uczestników warsztaty stają się rekolekcjami.

Zajęcia warsztatowe przeplatane są modlitwą i przybierają formę pewnego rodzaju rekolekcji. Są czasem pogłębiania relacji z Bogiem i odnajdywania swojego miejsca we wspólnocie Kościoła (…).  Punktem kulminacyjnym tego spotkania jest niedzielna Eucharystia, podczas której uwielbimy Boga wspólnym śpiewem opracowanym w czasie zajęć warsztatowych – wyjaśniła s. Judyta.

Hasło spotkania „Nie śmierć, lecz Życie” nawiązuje do słów Ewangelii odczytywanych 18 marca 2018, czyli dnia kończącego warsztaty.

Te słowa jednocześnie dotykają głębi naszych dusz, naszego życia, w którym tyle już obumarło…Okazuje się, że ta śmierć, to przemijanie ma sens, a my będziemy ten sens odkrywać m.in. w tekstach pieśni i pięknie muzyki – mówiła organizatorka warsztatów.

Warsztaty organizowane są dla osób indywidualnych (zarówno chórzystów, jak i instrumentalistów), a także członków grup parafialnych i chórów kościelnych, którzy swoim talentem muzycznym chcą posługiwać w Kościele.

Zapisy trwają do 10 marca. Więcej informacji na stronie:  http://duszajezusa.pl/6892/

Anna Pleskot/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl