Główne uroczystości ŚDM w 2016 r. na krakowskich Błoniach

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w ostatnim tygodniu lipca 2016 r. Głównym miejscem spotkań młodzieży z papieżem Franciszkiem będą krakowskie Błonia – ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Metropolita krakowski dodał, że spotkania młodych będą odbywać się również w Parku Jordana, na dwóch stadionach oraz w kampusie uniwersyteckim. Droga krzyżowa z Franciszkiem ma odbyć się wzdłuż Wisły, gdzie Papież ma płynąć statkiem, a młodzież iść bulwarami.

„Byłoby to wielkie przeżycie i także widowisko artystyczne” – powiedział kard. Dziwisz. „Na pewno wykorzystamy Łagiewniki i Centrum Jana Pawła II” – dodał.

Metropolita krakowski poinformował, że zainteresowanie uczestnictwem w ŚDM jest już bardzo duże. Miejsca noclegowe w Krakowie, zarezerwowało już 175 grup z USA.

Trwają także obrady plenarne biskupów. Episkopat oprócz kwestii przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. zajmuje się również przygotowaniami do kanonizacji Jana Pawła II oraz wizyty w Polsce Ojca św. Franciszka.

W programie obrad znalazły się także zagadnienia prawne, m.in. dotyczące aneksów do zatwierdzonych w ubiegłym roku Wytycznych KEP na temat procedur reagowania na przypadki pedofilii wśród duchownych. Będą poruszane również sprawy związane z ujednoliceniem kierunków nauk teologicznych w Polsce, kwestie Ruchu Światło-Życie, sprawy misyjne oraz sprawa formacji seminaryjnej tzw. dojrzałych powołań.

PAP/KEP

drukuj