fot. wikipedia

Apel POKiN o uchwalenie ustawy o usunięciu reliktów komunistycznych

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie po raz kolejny apeluje do koalicji POPSL o uchwalenie ustawy nakazującej usunięcie wszystkich komunistycznych reliktów z naszego kraju.

Jak mówi Jerzy Bukowski, rzecznik porozumienia, ta ustawa powinna być już dawno uchwalona. Organizacja swój apel kieruje szczególnie do marszałka Sejmu.

To, co pozostawili po sobie Sowieci, przechodząc w 194445 roku przez Polskę, a następnie pozostając tu na wiele lat, absolutnie powinno być już dawno zlikwidowane. Mam nadzieję, że jeszcze przed wakacjami, jakby ostatnim rzutem na taśmę, ta ustawa zostanie wreszcie uchwalona, bo przypominam, że są dwa projekty, jeden senacki, drugi Prawa i Sprawiedliwości i te projekty od jakiegoś roku czy dwóch lat, leżą w tej słynnej sejmowej zamrażarce. Może więc nowa marszałek Sejmu zechce ową zamrażarkę odmrozić, bo jeżeli nie, to jest rzeczą oczywistą, że będziemy zwracać się  do nowego Sejmu – zaznaczył Jerzy Bukowski.

Rzecznik porozumienia dodał, że trzeba zmobilizować władze samorządowe do przestrzegania istniejącego prawa, które nakazuje usunięcie reliktów komunistycznych, ale nie jest respektowane.

Przykładem tego są policyjne i prokuratorskie akcje represyjne w szeregu polskich miast. Najczęściej połączone są one z używaniem przemocy fizycznej i kierowaniem aktów oskarżenia do sądów przeciw patriotom domagającym się usunięcia obiektów chwały Armii Czerwonej.

RIRM

drukuj