fot. twitter.com/nowePSL

PSL grozi rozpadem koalicji

Polskie Stronnictwo Ludowe grozi rozpadem koalicji w Senacie. Chce, by Platforma przyjęła poprawki, które nie pozwolą m.in. na zakaz uboju rytualnego oraz szybkie zamknięcie hodowli zwierząt na futra.

PSL chce zmian w ustawie o ochronie zwierząt. Proponuje trzy poprawki. Pierwsza nie pozwala na ograniczenie eksportu polskiego drobiu i wołowiny, które są pozyskiwane w ramach uboju rytualnego. Druga uniemożliwia wejście na prywatny teren organizacjom ekologicznym, bez obecności inspekcji weterynaryjnej. I trzecia ma wydłużyć okres przejściowy przy likwidacji hodowli zwierząt na futra do 10 lat.

– Jeżeli nie zostaną przyjęte i zostaną odrzucone głosami senatorów PO, to uznamy, że nasza obecność w większości senackiej może być zakończona – podkreślił Piotr Zgorzelski na antenie Polsat News.

Wicemarszałek Sejmu naciska na koalicjantów z Platformy. Politycy tej partii w trakcie głosowania w Sejmie poparli regulacje forsowane przez PiS.

– Jeżeli się okaże, że nie będą po stronie PO podjęte wysiłki, żeby nasi koalicjanci nas realnie w tym wsparli, to nasze zaufanie (co do trwania w tej koalicji) będzie nadwątlone – powiedział Jan Filip Libicki, senator PSL w RMF FM.

Senacka większość jest niewielka. Łącznie to 51 senatorów.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl