fot. PAP/Rafał Guz

Prof. R. Gwiazdowski kandydatem PSL-u i Konfederacji na RPO

Dziś mija termin zgłaszania kandydatów na Rzecznika Praw Obywatelskich. Polskie Stronnictwo Ludowe wspólnie z Konfederacją zaproponowało na to stanowisko prof. Roberta Gwiazdowskiego.

– Jako klub parlamentarny PSL, wraz z naszymi politycznymi partnerami w tym dziele, zgłaszamy osobę prof. Roberta Gwiazdowskiego na funkcję RPO – oświadczył wicemarszałek Sejmu, Piotr Zgorzelski.

Poseł Jakub Kulesza powiedział, że Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Konfederacja już w sierpniu rozpoczęły rozmowy nad kandydaturą na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich.

– Jeszcze w sierpniu przed pierwszym terminem zgłaszania kandydatur na RPO, prezes Janusz Korwin-Mikke zwrócił się do przewodniczącego Władysława Kosiniaka-Kamysza z propozycją zgłoszenia wspólnego, niezależnego od naszych ugrupowań kandydata na tę funkcję – mówił poseł Konfederacji, Jakub Kulesza.

Prof. Robert Gwiazdowski zwrócił uwagę na obowiązek bezstronności Rzecznika Praw Obywatelskich.

– Rzecznik Praw Obywatelskich ma być rzecznikiem nie jakiejś strony konfliktu politycznego, tylko wszystkich obywateli – podkreślił prof. Robert Gwiazdowski, kandydat na RPO.

TV Trwam News

drukuj