Komorowski powołał Piechocińskiego na wicepremiera

Prezydent Bronisław Komorowski powołał dziś prezesa PSL Janusza Piechocińskiego na wicepremiera i ministra gospodarki. Uroczystości rozpoczęły się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Lider ludowców zastąpi w rządzie Waldemara Pawlaka. Zmiana w Radzie Ministrów to konsekwencja dymisji Pawlaka po tym, jak przegrał w wyborach na stanowisko szefa Stronnictwa Ludowego.

Zmiana na stanowisku ministra gospodarki nie oznacza żadnych rewelacji – powiedział senator Bogdan Pęk.

Ministerstwo Gospodarki jest dużym molochem. Piechociński nie ma wystarczającego doświadczenia,  żeby takim ministerstwem sprawnie kierować. Nie należy się spodziewać żadnych rewelacji. Dla Stronnictwa oznacza to dalsze brnięcie w polityce rządu, która jest polityką przerzucenia kosztów na ludzi średnio zamożnych i biednych. Polityką białej flagi wobec Unii Europejskiej, polityką wyprzedaży majątku narodowego, polityką sprzeczną z deklarowanymi wartościami oficjalnie przez PSL – powiedział senator Bogdan Pęk.

Senator dodaje, że stanowisko ministra gospodarki jest gestem poddaństwa  Piechocińskiego wobec premiera Donalda Tuska i oznacza klęskę koncepcji lidera PSL.

– On zobowiązał się na kongresie i dzięki temu wygrał. Bez zupełnie innych rozwiązań gdzie w ostateczności miałby objąć funkcję wicepremiera bez teki. Pozwalałoby to nie odpowiadać politycznie – w takim stopniu – za działalność rządu i za jego politykę. Po drugie pozwoliłoby mu zająć się bardziej stronnictwem w terenie – jak obiecywał. To, że został wicepremierem i ministrem gospodarki w miejsce Pawlaka, to jest gest poddaństwa wobec PO wymuszony przez premiera Donalda Tuska, który zdał sobie sprawę z tego, że to stawiałoby Piechocińskiego w lepszej politycznie sytuacji niż dotąd był Pawlak – dodaje senator Bogdan Pęk.

 

Wypowiedź senatora Bogdana Pęka:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl