fot. pixabay.com

MRiPS apeluje do seniorów o ograniczone wychodzenie z domów

Początek szczepień to nie koniec pandemii. Resort rodziny i polityki społecznej przypomina seniorom, by nadal ograniczali wychodzenie z domu. Szczepienia wśród osób starszych mają ruszyć w drugiej połowie stycznia.

Blisko 8 tys. przypadków koronawirusa i 307 przypadków śmiertelnych – to najnowszy bilans pandemii. Najwięcej zakażeń COVID-19 odnotowano dziś na Mazowszu – blisko tysiąc. Apel o odpowiedzialność pozostaje niezmienny.

Cały czas zachęcamy, prosimy osoby starsze o pozostawanie w domu, abyśmy skutecznie respektowali wszystkie obostrzenia, które są wprowadzane przez rząd – mówi minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg.

Minister zapewnia, że resort, którym kieruje, nie pozostawi seniorów bez pomocy. Dowodem jest Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Na razie jedynym skutecznym sposobem na walkę z pandemią jest szczepionka – mówi minister.

– To doprowadzi do tego, że skutecznie będziemy mogli zwalczyć niewidzialnego wroga – przekonuje minister Marlena Maląg.

Od niedzieli szczepione są osoby z tzw. grupy zero. Chodzi o lekarzy, pielęgniarki, a także pracowników szpitali czy przychodni. To także pracownicy m.in. ośrodków pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych. Termin zgłoszeń dla osób chcących się zaszczepić został wydłużony do 14 stycznia.

– Od 15 stycznia ruszą szczepienia dla pierwszej grupy, czyli dla osób powyżej 60 roku życia oraz dla mieszkańców domów pomocy społecznej. Szczepienia będą sprawnie wykonywane, aby zabezpieczyć tę grupę i abyśmy mogli skutecznie walczyć z tym wrogiem – mówi minister Marlena Maląg.

Do końca stycznia do Polski powinno trafić 1,5 mln dawek szczepionki. Zgodnie z zapowiedziami, każda osoba, niezależnie od tego, czy jest ubezpieczona, może leczyć się na COVID-19, podlegać bezpłatnej diagnostyce i uzyskać bezpłatne szczepienie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl