fot. By Zygmunt Put Zetpe0202 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10610390

Obrona Kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Krakowie przed desakralizacją

Kolejne środowiska bronią Kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Krakowie przed desakralizacją. Apel w tej sprawie wystosowało Stowarzyszenie „Wiara i Czyn”.

Kościół, który pełnił funkcję kaplicy Szpitala Uniwersyteckiego, przejęło miasto, co może skutkować jego likwidacją. Władze Krakowa nie zajęły jeszcze oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Informacje o planach desakralizacji płyną z mediów.

Stowarzyszenie „[Wiara i Czyn]” w swoim stanowisku podkreśla, że Kościół stanowi ważne miejsce dla wiernych w tradycji katolickiej. Organizacja apeluje do decydentów o ocalenie obecnego charakteru i funkcji świątyni.

Prof. Piotr Boroń, historyk i wiceprezes stowarzyszenia, wskazał, że za próbą desakralizacji świątyni mogą stać środowiska lewicowe.

– Dowiadujemy się, że w związku z przeniesieniem się Szpitala Uniwersyteckiego do Prokocimia ulegnie zmianie przeznaczenie różnych obiektów dotąd zajmowanych przez Szpital Uniwersytecki. Wyłania się pytanie: Co stanie się ze świątynią? Pojawia się bardzo dziwna grupa zainteresowanych krakowian (nieco poszukiwań w internecie prowadzi do Partii Razem), którzy oczekują desakralizacji kościoła i zamianę go na zasadzie Związku Radzieckiego w salę koncertową – zaznaczył prof. Piotr Boroń.

Przeciwko likwidacji Kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Krakowie wystąpiło wiele lokalnych środowisk prawicowych oraz wierni.

Świątynia powstała w XVII wieku i ma bardzo bogatą historię. [więcej]

MD/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl