Watykan: Papież modlił się za ofiary zamachu na Synaju

Papież Franciszek modlił się w niedzielę za zabitych i rannych w piątkowym zamachu w meczecie na półwyspie Synaj w Egipcie. Zapewnił też o swej modlitwie za Ukrainę w związku z Dniem Pamięci Ofiar Wielkiego Głodu.

Zwracając się do tysięcy wiernych zgromadzonych na placu Świętego Piotra na modlitwie Anioł Pański w południe papież powiedział: „Wielki ból przyniosła nam w piątek wiadomość o masakrze w meczecie na północy Synaju w Egipcie. Wciąż modlę się za liczne ofiary, za rannych i za całą wspólnotę tak ciężko dotkniętą”.

Niech Bóg uwolni nas od tych tragedii i wspiera wysiłki wszystkich tych, którzy działają na rzecz pokoju, zgody i koegzystencji” – dodał papież Franciszek. Następnie poprosił wiernych, by w milczeniu modlili się razem z nim za ofiary zamachu.

W ataku na meczet zginęło 305 osób, a 128 zostało rannych.

Papież nawiązał także do obchodzonego w sobotę na Ukrainie Dnia Pamięci Ofiar Wielkiego Głodu lat 1932-33.

Szczególnie pozdrawiam wspólnotę ukraińską, która wspomina tragedię Hołodomoru, śmierci milionów osób z głodu, spowodowanej przez reżim stalinowski” – oświadczył Ojciec Święty.

Następnie zapewnił: „Modlę się za Ukrainę, aby siła wiary mogła przyczynić się do wyleczenia ran przeszłości i krzewienia dzisiaj dróg pokoju”.

Podczas spotkania z wiernymi papież zachęcił ich modlitwy za jego rozpoczynającą się wieczorem podróż, w trakcie której odwiedzi Birmę i Bangladesz.

Proszę was, byście towarzyszyli mi modlitwą o to, aby moja obecność była dla ludności tych krajów znakiem bliskości i nadziei” – powiedział papież Franciszek.

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl