Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z Papieżem o sprawach Polski i Europy

Ponad 20 minut trwała dziś rozmowa w cztery oczy prezydenta Andrzeja Dudy z papieżem Franciszkiem w Watykanie. Następnie do papieskiej biblioteki, gdzie odbywała się audiencja, weszli pozostali członkowie delegacji.

Prezydent podarował papieżowi obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Otrzymał zaś od Franciszka papieski medal oraz egzemplarz encykliki „Laudato si'”. Następnie polski prezydent udał się na rozmowę z watykańskim sekretarzem stanu ks. kard. Pietro Parolinem.

Na konferencji prasowej prezydent Andrzej Duda zrelacjonował swoją rozmowę z Ojcem Św. Franciszkiem. Powiedział, że spotkanie przebiegało w bardzo dobrej atmosferze.

– Rozmawialiśmy o problemach trochę krajowych, trochę europejskich. Ojciec św. pytał, jaka jest sytuacja u nas w Polsce. Powiedziałem Ojcu św., że były wybory, że będzie się w tej chwili układał nowy rząd, że mamy te działania w najbliższym czasie. Mówiłem to bardziej w perspektywie tego, że toczą się w tej chwili przygotowania do Światowych Dni Młodzieży i że oczywiście one idą zgodnie z planami, że tutaj nie ma żadnych problemów, że wszystko dzieje się tak jak powinno być. Ze spraw europejskich rozmawialiśmy oczywiście też na temat problemu uchodźców. Rozmawialiśmy na temat tego, czego wszyscy chcemy, a mianowicie tego, aby na Ukrainie był trwały pokój. To były takie podstawowe kwestie i na ten temat rozmawiałem troszeczkę z Ojcem św., więcej z księdzem kardynałem Parolinem – powiedział prezydent Andrzej Duda.    

Na dziś zaplanowano także udział prezydenta Andrzeja Dudy w ceremonii wręczenia odznaczeń Polakom w Watykanie a o 16.45 złożenie wieńca pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Ostatnim punktem dwudniowej wizyty w Watykanie, będzie spotkanie Andrzeja Dudy z Polonią.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl